čtvrtek 29. října 2015

Hegemony III: Clash of the Ancients - netradiční hardcore RTS

Hegemony III je velmi zajímavá hra. Je to realtime strategie, kde v reálném čase probíhá jak strategická, tak taktická část hry. Strategická mapa je výrazně schematická, taktická je 3D. Na mapě se nacházejí města, farmy, doly, vinice a vojenské tábory. K úspěchu je nezbytné zabírat ekonomické stavby a stavět mezi nimi cesty, které umožňují převážet zboží i zásobovat armády. Armáda bez zásobování je mrtvá armáda.
Zároveň tu funguje ekonomické blokování nepřátelských měst. Je možné zabírat nebo pludrovat ekonomické budovy i narušovat zásobovací linie. Ve hře se dá všechno upgradovat - jednotky, města a dokonce i farmy a doly.
Hegemony je překvapivě komplexní. Strategická a ekonomická část je vysloveně zajímavá a oproti takovému Total War hraje plnohodnotnou roli. Mezi 2D a 3D mapou se lze libovolně přepínat.
Bitvy ve 3D jsou pochopitelně zjednodušené, ale i tak zábavné. Manévrování jednotek tu hraje významnou roli. Na začátku hry za Řím jsem si zatím mohl vyzkoušet jen lehkou pěchotu a kopiníky, ale i tak je to velká zábava. Vymanévrovat těžké latinské hoplity lehkonohými kopiníky funguje znamenitě.
Hra je zatraceně hardcore. Počítač na mě neustále posílá další a další vlny nájezdníků, takže nemám moc šanci vést nějaká dobyvačná tažení. Jakmile soustředím jednotky a vedu je na nepřítele, z druhé strany mapy přitáhnou nájezdníci a začnou mi plundrovat Řím. Na Normal obtížnost nejsem schopen to hrát, tak tak dokážu hrát na Casual. O Hard obtížnosti si můžu nechat zdát.
Hegemony je plnohodnotná RTS, takže v jednom okamžiku můžou klidně probíhat bitvy na třech různých místech mapy. To je na ní taky těžké. Moc se mi líbí historičnost hry - poražené nepřátele lze zotročit a poslat je makat na farmy nebo do dolů!
Obléhání města trvá dost dlouho. Po celou dobu obléhání nepřátelská strana spawnuje jednotky obránců, takže část jednotek musí držet obléhání a část odráží nepřátele. Což je jako v realitě.
Hra umí spoustu věcí, které jsem si zatím nevyzkoušel. Překvapuje komplexností a hardcore hratelností. Bez zbytečných pozlátek - žádné intro, úvodní obrazovka má grafiku z antických terakotových váz.
Jsem úplně na začáku a jsem zvědav, jak budu schopen to hrát.

3 komentáře:

Unknown řekl(a)...

qzz0511
basketball shoes
jordan shoes
manchester united jersey
true religion jeans
jordan shoes
true religion outlet
michael kors outlet
michael kors outlet
canada goose outlet
ray-ban sunglasses

SSSSSS řekl(a)...

nike huarache
nike react
yeezy boost 350
adidas superstar UK
converse shoes
lacoste outlet
nhl jerseys
lebron 13
nike air zoom pegasus 32
hermes belt

jeje řekl(a)...

Michael Zhu asics gel nimbus femme decathlon est sans aucun doute un écrivain professionnel de Il chaussure tn nike a créé de nombreux articles dans basket nike roshe run homme de nombreuses histoires de chaussures de sport air jordan 5 nike store attrayantes comme Air Jordan Fusion Dunk asics gel lyte v speckle prix SB Air Max Trainers. Le Nike Dunk chaussures nike aire max 2016 Supreme 08 noir violet jaune. Le musicien chaussure nike femmes air max 2017 le plus largement utilisé Lily Allen a air jordan 1 pinnacle pas cher souvent vu prendre part à chaussure nike france.fr des choses à faire dans cette chaussure de fusion. chaussures nike femme presto