středa 7. října 2015

Grand Ages Medieval

Grand Ages Medieval jsou od společnosti Calypso, která má za sebou výtečné tituly Grand Ages Rome a Imperium Romanum. Název by ukazoval na spřízněnost s první jmenovanou, ale není tomu tak. Grand Ages Medieval má daleko blíž k ekonomickým simulátorům, jako je Patrician anebo Port Royale. Je to o zakládání měst a obchodování mezi nimi.
Ano, jde tu i bojovat, ale boj je velmi omezený - o nějaké taktice nemůže být ani řeči, hra podporuje tři typy jednotek - pěchotu, jízdu a lučištníky. Množství vítězí. Což spousta lidí na Internetu kritizuje, ale mě to vůbec nevadí - nemám mentální problém s bojem pouze na strategické rovině.
Unikátní prvek představuje zoomovací mapa, která je krásně přehledná. Dá se tu plynule zoomovat od celé země až na město s malými lidičkami. Město se bohužel staví samo, není tu žádná výstavba typu Settlers - lze pouze zvolit, kolik produkčních jednotek se má postavit, ale jejich umístění a rozložení je automatické a na výsledek nemá vliv. Ekonomicky má vliv pouze to, jaké suroviny se nacházejí v blízkosti města, jak dobře funguje zásobování a obchod a jaké produkční jednotky (díly, doly, pole) se ve městě nacházejí. Každé město může produkovat pouze pět druhů surovin, ostatní si musí dovážet.
Ve hře je kromě multiplayeru a sandboxu kampaň, které slouží i jako tutorial. Je tématicky zasazena do Byzance na začátku druhého tisíciletí.
Musím se přiznat, že se docela slušně bavím - je to fajn oddechovka. Asi to nebude na mnoho desítek hodin hraní, ale vybudovat si vlastní impérium pomocí obchodních cest mi přijde jako slušná zábava.

6 komentářů:

Unknown řekl(a)...

qzz0511
coach factory outlet
air jordan release dates
oakley sunglasses
coach outlet canada
mont blanc pens
cheap jordans
birkenstock outlet
soccer shoes
yeezy boost
ray ban sunglasses

SSSSSS řekl(a)...

fila online shop
cheap mlb jerseys
hermes
kobe 11
curry 4
adidas eqt
balenciaga sneakers
yeezy boost
nike hyperdunk
nike lebron 11

Unknown řekl(a)...

zzzzz2018.7.27
polo ralph lauren
canada goose jackets
coach outlet
reebok shoes
red bottom
michael kors outlet online
coach outlet online
basket nike femme
coach outlet
off white nike

jeje řekl(a)...

Même si les premières sneakers Nike Shox Qualify Adidas Zx 750 Pour Homme étaient des constructions de base, les innovations apportées récemment ont fait grimper la valeur de la sneaker à quelque chose comme cent livres par paire. Deuxièmement, mettez un peu de papier mou, l'objectif général est d'absorber l'humidité résiduelle interne pour les garder au sec et c'est fantastique pour maintenir la fixation des chaussures. Mais la quête de localiser cette robe peut sembler assez décourageante; que ce soit en essayant de rassembler des dessins pour air jordan 1 low pas cher une robe sur mesure, ou d'avoir l'embarras du choix lors du choix d'une collection. En fait, vous êtes vraiment fatigué d'avoir la possibilité de voir un certain nombre de vos orteils pendant que vous vous dirigez vers le haut de la cour juste après l'accrochage d'un rebond. Avec la décharge dans l'Hyperenforcer, peut-être que ça va échanger la sneaker Hyperfuse. La tour est l'une des nike air jordan beige structures les plus hautes et des monuments les plus visités au monde.

Unknown řekl(a)...

www0908
pandora charms
ralph lauren polo
issey miyake
adidas yeezy
ralph lauren polo
coach outlet online
jordan shoes
jordan shoes
nike outlet
ralph lauren polo

5689 řekl(a)...

zzzzz2018.9.19

moncler outlet
coach outlet
christian louboutin outlet
supreme clothing
coach handbags
coach outlet
issey miyake
ugg outlet boots
ralph lauren polo
fitflops clearance