úterý 7. ledna 2014

Lord of the Rings Online: Návrat po šesti letech

Po neskutečných šesti a půl letech jsem se znovu vrátil do Lord of the Rings Online. 2370 dní od posledního postu na tento blog jsem si znovu stáhl herního klienta a udělal si novou postavu.
Bohužel, moje první postava - guardian Keonax - zmizel v propadlišti dějin. Tuším že dvakrát se hra migrovala pod jiného poskytovatele pro Evropu, naposledy od Codemasters pod Turbine. Při některé z těchto migrací se neaktivní postavy smazaly. Turbine už nemělo ani můj account, musel jsem si založit nový.
Je to hrozně zajímavá zkušenost. Moje poslední MMORPG bylo Guild Wars 2 v září 2012, to je více než rok. Předtím jsem hrál WOW a Warhammer Online. Všechny ty hry vypadají o hodně lépe než LOTRO: marná sláva, ty roky jsou vidět. LOTRO zaostává především graficky: krajina a animace vypadají prostě zastarale, minimálně ve startovací lokaci Ered Luin, kterou jsem zatím prošmejdil.
Co se ale týká postav, ty vypadají poměrně dobře: slušné textury, slušné modely a především neskutečná variabilita oblečení a brnění. Oproti Guild Wars mi to přijde osvěžující.
Překvapivě dobře působí interiéry. Taková Thorin's Hall vypadá vyloženě povedeně.
Proč to hraju? Protože je to Středozemě. Questy jsou pěkné a dobře popsané (veliký rozdíl oproti The Rift, který jsem před pár dny lehce zkoušel). A především, jít dělat quest, který mi zadal Gandalf anebo Dwalin, je řádově jiná liga než v zásadě anonymní NPC z jiných her.
Hra se hodně změnila. Narostla obsahově - nyní je tu Moria, Mirkwood, Lórien, Isengard i Rohan. Poslední velký expansion pack vloni an podzim byl Helm's Deep.
Hra je nyní Free To Play. Je hodně orientovaná na nákup addonů - jsou tu quest packy, mounti a expansion packy, které se vesměs musí platit, nemluvě o spoustě dalších drobností jako různé oblečky a nábytek do domů (ano, LOTRO má Player Housing). Ale zatím to můžu bez problémů hrát vícemnéě zdarma (přiznávám, za 5 EUR jsem si koupil Riding skill, teď ještě našetřit na koně).
Co si tak čtu na fórech, hra je nyní více Solo-friendly. To mi vysloveně vyhovuje, pokud si vzpomínám, při minulém hraní jsem odpadl někde v Trollshaws nebo v Misty Mountains, když jsem to nedokázal hrát sólo.
Proč to hraju? Sám přesně nevím, ale vím, že mi to dělá dobře. Je to hrozná pohoda, jen tak se připojit, proběhnout se a splnit si pár questů. To, co mi dřív přišlo jako bezduchý grind, je teď hrozně příjemá relaxace a odpočinek. Překvapivě z toho právě teď mám lepší pocit než z akcí nabitých her s nadupanou grafikou.
Tak uvidíme. Dám tomu čas a nebudu to hrotit. Chtěl bych se podívat alespoň do Morie.

Žádné komentáře: