pátek 22. září 2023

Baldur's Gate 3: Životní RPG

Baldur's Gate 3 je nejlepší RPG, jaké jsem v životě hrál. Už teď si můžu troufnout tenhle odvážný výrok. Mám nahráno 124 hodin a mám hotový Act II. Jsou borci, kterým tolik času bohatě stačilo na celou hru. 


Ale já nechvátám. Užívám si každý souboj, každý rozhovor. Prolézám všechny kouty a snažím se najít všechny ukryté poklady. 

Jiné skvělé hry mě po 100 hodinách pouštěly. Nebavily mě už tolik. Měl jsem je prokouknuté. Věděl jsem, co umí a co v nich asi tak můžu čekat.

V BG3 to tak nemám. BG3 mě teď láká snad ještě víc, než na začátku. Jsem dychtivý dozvědět se, jak to celé dopadne. Jak se rozpletou zašmodrchané questy. Jestli dokážu udržet naživu všechny členy party.

Larian Studios mají za sebou dva díly Divinity Original Sin. Ani jeden jsem nedohrál, protože mě nechytil příběh. 

Myslel jsem, že BG3 bude podobné. Ani náhodou.

BG3 je splněný sen. Zhmotněné Dračí doupě. Nejen díky herním mechanikám a ortodoxnímu designu, ale hlavně díky tomu, že vysloveně vybízí zkoušet hrát různým způsobem. 


Kde jinde se vám podaří ukecat šíleného chirurga, aby nechal pobít své přisluhující šílené sestřičky a pak zabil sám sebe? Kde jinde si můžete díky přesvědčování zjednodušit souboj s jedním z hlavních bossů ve hře?


Žádné komentáře: