sobota 13. května 2023

Everspace 2: Vesmírná řežba

Po dlouhé době jsem si zahrál vesmírnou střílečku. Everspace 2 není simulace jako Elite 2, nemá miliardy planet jako No Man's Sky. Obsahuje několik soustav, každou s několika planetami a vesmírnými lokacemi, jako jsou různé vesmírné vraky nebo pole asteroidů.Hrozně osvěžujícím prvkem jsou planety, na kterých se dá přistávat.  Vizuálně to vypadá prostě parádně.Everspace 2 navíc umí pracovat s interiérovými lokacemi, ať už to jsou vnitřky opuštěných lodí či asteroidů, anebo jeskyně na planetách.


 Graficky se to hodně povedlo. Hlavně planetární lokace jsou super. Viděl jsem jich jen pár a moc potěšily.Gameplay je zábavná, opět - jedná se o střílečku, není to simulace. Lodě mají primární a sekundární zbraň, typicky kulomet nebo laser a rakety - ale dá se to nastavit libovolně. Pak tu jsou dva speciální nsátroje - pro mě typicky nanoboti opravující poškození, ale mohou to být i různé boostery anebo později drony. No a pak tu jsou speciální pomůcky, umožňující nesmrtelnost na pár vteřin anebo boost, který uklidí loď do bezpečí.

 

 Příběh je celkem jednoduchý, neurazí, nenadchne. To je asi hlavní důvod, proč jsem to po 30 hodinách přestal hrát - netáhlo mě to kupředu. Nebylo tam žádné tajemství, k vedlejším postavám jsem neměl žádný osobnější vztah. 

Cutscény jsou takového toho laciného, ručně  kresleného leporelového druhu. Ani nevím, jak se tomu odborně říká.

Rozhodně to není špatná hra. Nebylo tam nic, co by mi vadilo. 

Na druhou stranu mě to zas tak moc nenadchlo. Je fajn si vyzkoušet poletování vesmírem, ale to je tak všechno.

Hrál jsem to s joystickem, což dost pomohlo zážitku z gameplaye.

 

Zatím si nechám hru rozehranou, i když jsem se pustil do Bannerlorda.

Žádné komentáře: