středa 22. října 2014

WOW: Garrosh

Garrosh, vůdce Hordy, je finálním bossem Mists of Pandaria.
Vlastnímu boji předchází konfrontace Thralla s Garroshem. Thrall se snaží Garroshovi promluvit do duše, pak to zkouší silou, ale ani jedno nevede k cíli.
Vlastní boj je docela náročný. Garrosh čas od času hází svojí sekerou, která se zarazí do podlahy a emituje kola ničivé energie. Hráči musí napřed utéct a pak sekeru "zabít". Ta se vrátí ke Garroshovi a za chvíli ji Garrosh může hodit znovu.
Na screenshotu je hodně patrné, že Thrall i Garrosh tu jsou docela přerostlí.  Přitom při jiných příležitostech mimo raid jsou oba stejně velcí, jako moje postava. Překvapivě to vůbec není na závadu, naopak to zlepšuje celkový přehled a prospívá to viditelnosti. Při vlastním boji pak Garrosh ještě víc naroste, jak nabírá sílu a moc.
Gigantická obrněná koule projíždí napříč raidem. Kdo se jí připlete do cesty, umře.
Garrosh jednou či dvakrát během boje vtáhne hráče do obrovského srdce Prastarého boha, které vykopali Garroshovi goblini v Pandarii. Tam  je potřeba pobít Sha. Po chvíli se Garrosh i hráči vrátí do podzemí Orgrimmaru.
Napřed jsme zkoušeli taktiku, kdy ranged hráči a healeři stáli dál od Garroshe a přebíhali ze strany na stranu, aby se vyhnuli Garroshově sekeře. Tato taktika však nevedla k cíli, většina hráčů se nedokázala soustředit na sekeru a ta nám působila zbytečné ztráty. Přebíháním jsme navíc ztráceli damage.
Uspěli jsme až ve chvíli, kdy jsme si všichni stoupli blízko Garroshe a sekera se ničila pomocí AoE.
Na konci boje je Garrosh přemožen. Thrall ho chce dobít, ale vůdce Alliance, Jeho veličenstvo král Varian Wrynn ze Stormwindu, v tom Thrallovi zabránil. Přemoženého Garroshe odvedli k soudu do Pandarie: zajímalo by mě, jak se Garroshovi podařilo utéct, aby se zapojil do nového datadisku Warlords of Draenor.
Po boji jsem si s radostí popovídal s vůdci Alliance, kteří se tu shromáždili. Vůdci Hordy se se mnou bavit nechtěli.

Žádné komentáře: