sobota 18. prosince 2010

Hyjal

Hyjal v Cataclysmu je vlastně potřetí upravená zóna. Legendární místo finální bitvy ve Warcraft III je neustále v hledáčku pozornosti vývojářů. Už jsem tu psal o raidu v rámci Burning Crusade.
V Cataclysm hra začíná hned u World Tree Nordrassilu. Hyjal je napaden plamennými démony pod vedením Ragnarose, který uzavřel spojenectví s Deathwingem. Při jednom z prvních questů jsem se proletěl na zeleném draku a viděl jsem oba ultimátní bossy před vstupem do instance.
Moc mě těší, že jsem se brzy setkal také s Malfurionem Stormrage. Tento hrdina Války prastarých a bitvy o Mount Hyjal z Warcraft III je skutečnou legendou světa Warcraftu. Vím, že se ve hře vyskyoval již dříve v několika questech, ale osobně jsem ho ve WoW potkal až nyní.
Příběh Hyjalu je vlastně příběhem o boji proti pronikajícím plamenným démonům a Twilight Hammer. Postupně jsem osvobozoval a vyvolával prastaré zvířecí bohy, kteří zmizeli ze světa při Válce prastarých.
Perfektně je tu uplatněna technologie phasingu. Jedna z částí Hyjal je nejprve hořící zemí plnou ohnivých elementálů, po splnění questové linie se však promění v zelenou zemi s vegetací zvolna bující z černého popele. Pocit, že to já jsem vyhnal elementály a změnil tenhle kousek světa, nemá chybu!
Epizody s vyvoláním vlčího boha Goldrinna, okřídlené bohyně Aviany a na závěr samotného Cenariuse mají epický náboj. Musím přiznat, že Válka prastarých je mou oblíbenou epizodou ze světa Warcarftu. I díky trilogii Richarda A.Knaaka, která patří k tomu lepšímu, co se dá o světě Warcraftu přečíst. Proto jsem si questění v Hyjal mimořádně užil.