pondělí 16. srpna 2021

Skyrim: Potíže s modováním

Zpočátku jsem se při modování potýkal s různými potížemi. Asi nejvíc mě pozlobil mod s počasím. Občas se při chumelenici místo vloček zobrazovaly fialové kosočtverce a občas se při hustém dešti kolem hráče objevila podivná průhledná polokoule. Jen při obzvlášť hustém lijáku - pokud pršelo málo, šlapalo to bez problémů. Jo a taky ranní a večerní sluneční paprsky svítily skrz budovy, ale to jsem pak vychytal.


Předpokládám, že obě tyto chyby měly stejnu prapříčinu - nějakou kolizi v texturách. Vyešit se mi to nepodařilo, tak jsem mod odinstaloval a zvolil prověřený Climates of Tamriel. Ten sice nemá tak epické parvy a efekty, ale funguje bez glitchů. 

Další potíže způsoboval mod, který do hry doplnil ozbrojené hlídky. Bylo fajn občas potkat pár strážců na koních doprovázených psy. Jen bohužel kolem Whiterunu strážci občas opustili cestu a jezdili po nebí. Také tento mod se musel poroučet.

Další mod, který jsem nerozdýchal, byli opět Deadly dragons. Bohužel, až příliš deadly. Jsem stará casual lama, challenge beru odsuď pocuď

Chvilku jsem měl ve hře Cloaks of Skyrim a vylepšený mod na koně. Oba jsem da pryč, když se hra sekala. Možná jsou v tom tyhle mody nevinně, ale už to nebudu pokoušet. Obecně dělají problém mody, které jsou příliš naskriptované - což prý tyhle jsou.

Asi nejzapeklitější problém jsem měl s některými texturami. . Což pak způsobilo, že namísto flame atronacha se ve hře pohyboval veliký červený trojúhelník. Vypadalo to dost bizarně, potkat červený trojúhelník, který za sebu nechává plamennou stopu. Ten samý trojúhelník pak svítil namísto chalup v několika vesnicích, například v Ivarsteadu. Vypadalo to dost bizarně.

Napřed jsem vyřešil atronacha, našel jsem mod, který měnil jeho texturu. Po instalaci to šlapalo dobře - ale když jsem atronacha zabil, místo mrtvoly se opět objevil červený trojúhelník.

Pak jsem identifikoval příčinu problému - jeden z modů, nevím už který, se nenainstaloval správně a namísto správných souborů s texturami (anebo meshemi?) nahrál soubory s nulovou délkou. Po odmazání těchto souborů se hra chytla, vzala si textury z vanilla hry a všechno bylo v pořádku.

 


Další problém sem měl ve Winterholdu. Jeden z modů sliboval vylepšený Winterhold. Bohužel, nové budovy se plácly přes ty staré z vanilla Skyrimu. Takže ve výsledku se do některých domů nedalo vlézt. Po odinstalování se všechno chytlo a jelo bez problémů.

Nevyřešil jsem problém s levitující stříškou přes most - ale to řešit nebudu, není to žádný problém.

Žádné komentáře: