čtvrtek 21. května 2020

Mount & Blade: Bannerlord - Tři pokusy o království

Bannerlorda jsem začínal natřikrát. Při prvním vážnějším hraní jsem zjistil, že se mi nechce být vazalem Vlandie, a že chci vlastní království.
Při druhém pokusu jsem se slušně rozjel. Vybudoval jsem docela ucházející království na severu Batanie. Měl jsem pár hradů, tři podřízené rody, Skončil jsem na tom, že jsem si nainstaloval mody a při vydání další verze se mi hra rozbila.

Napotřetí jsem to rozehrál, založil království - a zjistil, že v dnešním stavu Early accessu je end game nehratelná.

Pokud mám mít hned po vytvoření království šanci na úspěch, potřebuju mít možnost sledovat nějakou strategii. Expandovat pomalu. Vybírat si, proti komu povedu válku. Vyhýbat se silnějším soupeřům.
Místo toho na mě hra spamuje další a další války se soupeři, které jsem si nevybral. Musím bojovat na různých koncích mapy s mnohonásobně silnějšími nepříteli. A není cesty, jak tomu zabránit.
V předchozí verzi nebyl problém získávat vazaly. Největší starost byla je ukecat. Zaplatit pár desítek tisíc zlatých nebyl takový problém. Teď to problém je. Ceny se zvedly. I když příslušného lorda ukecám, nemám peníze na to, abych ho zaplatil.
Stejný problém je s cenou za uzavření míru. Když se vojensky daří, ještě to se skřípěním zubů jde. Když ale válka neprobíhá zrovna dobře, prakticky to nejde zaplatit,
Největší problém je rozbitý quest se spiknutím. Hra mi řekne, že musím odhalit spiknutí proti mému království. Ale nevím jak, splnit to nejde, co jsem tak četl po Internetech. Za pár dní následuje nevyhnutelně válka. kterou mi někdo vyhlásí. Napřed jedna, což se dá ustát. Taktak ji skončím a mám na krku další. Ale už ne s jedním, ale rovnou se dvěma královstvími. Což je bohužel konečná.
V příští verzi má jít založit království mimo questovou linii Bannerlordu. Ale nevím, jestli se mi úplně chce jít touhle cestou. Asi si spíš počkám, až hru dodělají a bude fungovat tak, jak tvůrci zamýšleli.
Naštěstí bitvy a siege šlapou jako hodinky.

Žádné komentáře: