úterý 30. března 2010

Risen: Dobrodružství se rozjíždí

V Risenu - stejně jako v Gothiku 3 - začíná příběh ztroskotáním v bouři. Bezejmenný hrdina je vyplaven na pláži tropického ostrova. Hned první NPC, které jsem na ostrově Faranga potkal, mi objasnilo situaci na ostrově. Ostrov je ohrožen neznámou magickou silou, která způsobila, že ze země vyhřezly trosky neznámých budov a chrámů. To vzbudilo pozornost Inkvizitora, který dorazil na ostrov se svými válečníky Orderu a brzy jej ovládl. Dosavadní vládce Don Esteban byl nucen  vyklidit Harbor City a se svými lidmi se uchýlit do tábora v bažinách.
Inkvizitor a jeho Warriors of the Order, lovci a bandité Dona Estebana a kouzelnický řád Holy Flame rovněž podlézající Inkvizitorovi - to jsou tři frakce, za které je možné hrát.
Rozhodl jsem se začít u banditů. Jsou to klasičtí válečnící bojující meči, sekerami, štíty a střelnými zbraněmi. Magii prakticky neovládají, pouze svitky. Funguje tu podobná šablona jako v Gothiku: abych se dostal k Donovi, musím se postupně propracovat questy u jeho podřízených. Znamenalo to postavit tábor do latě - zajistit jim jídlo, zahnat lidi do práce a poradit si s pacholky, kteří šidí Dona a hrají na vlastní kapsu. Zábava na celý večer.
Don mě poslal do Harbor City. Tady už se začíná lámat chleba. Jednotlivé questy mají dvě možná vyústění - jedno ve prospěch banditů a druhé ve prospěch Inkvizitora (rozhodování mezi Warriors of  the Order a Holy Flame zřejmě následuje až později ve hře).

Město je krásně propracované, je tu přístav i s nevěstincem, chudinské slumy Gutters, čtvrť boháčů a pevnost. Donovi muži tu přežívají mezi chudinou, vedou své kšeftíky a vybírají od obchodníků výpalné za ochranu. Spousta z nich jsou pěkná čísla. Na druhou stranu mi jsou milejší než nacistická Inkvizice, která vyhnala sedláky z farem a udělala z nich chudáky zavřené v zamčeném městě. Jářku: pořádek musí být, ale co je moc, toho je příliš. Proto jsem se rozhodl jít cestou Dona. Sice je mi líto, že si moc neužiju magie, ale liberální bandité mi jsou mnohem sympatičtější než fanatičtí inkvizitoři a submisivní mágové.

4 komentáře:

Anonymní řekl(a)...

Super bojová hra http://hry.izdarma.cz/detail/online-hry-zdarma/warrior-quest-hry/

Unknown řekl(a)...

mbt scarpe
ralph lauren pas cher
north face outlet
canada goose outlet
canada goose canada
adidas shoes
adidas outlet
polo ralph lauren
uggs outlet
ugg outlet
201711.10wengdongdong

Unknown řekl(a)...

prada shoes
true religion outlet
ugg boots
off white jordan 1
coach outlet online
ugg boots clearance
ugg boots clearance
nike requin pas cher
pandora charms
ralph lauren outlet
zzzzz2018.7.27

jeje řekl(a)...

La sécrétion est recueillie dans une méthode sûre et transformée en une crème inodore et incolore air jordan femme rose gris sans ingrédients ajoutés. Le pilote professionnel VR VR DriverNike VR professionnel est principalement un club de golf en titane en quatre parties avec une couronne fine et un canal de compression retravaillé, en plus d'une gamme de beaucoup plus de qualités qui devrait faire une amélioration marquée autour de l'année dernière VR STR8-Fit Tour. Nike Shox Livrer pour ces équipes cette année, ne vous attendez pas Dwayne Wade à faire quelque chose de radical dans le marché de la chaussure. Pourquoi Carrefour n'embauche pas plus de personnel? quelqu'un interrogé. Chaque personne doit attendre en moyenne 30 minutes avant de pouvoir payer pour ce qu'elle a acheté. Look to Champs Activités sportives Habillez-vous à la Nike Shox R3 la prochaine fois que vous avez besoin de vêtements de sport pour toute votre famille? enfants, femmes, hommes, athlètes sérieux et air jordan 13 femme noir et blanc guerriers du week-end? Champs a tout pour tout le monde.