středa 15. února 2023

Conan Exiles: Tuhá endgame

 Endgame v Conan Exiles je extra tuhá. Což je tedy mimochodem celá hra. V základu bez modů s sebou může člověk vodit jednoho thralla. Ochočit a vylevelovat takového thralla trvá hodiny a hodiny herního času. A pak zamrzí, když takový thrall na dvacáté úrovni umře, jako se to stalo dvakrát mě.

End game bossové jsou husté, až to hezké není. Nejtvrdší souboj jsem svedl s drakem, bojova ljsem s ním snad 20 minut.Thral lse dokázal naštěstí bránit a léčit, ale já jsem musel běhat za roh, léčit se, pak přiskočit, dát drakovi dvě tři rány a zase rychle pryč. Je vidět, že je hra balancovaná na multiplayer. Ve dvou třech coop hráčích to musí být jinačí káva.


Hodně mě vyškolilo mamutí údolí na severozápadě mapy. Úzkou soutěsku, kterou vede cesta, hlídají snad čtyři šavlozubí tygři a medvěd. Přišel jsem tam o jednoho thralla a snad dva koně. Pak jsem si postavil schodiště bokem, abych tenhle chokepoint mohl obcházet.
Pro získání mamutí trofeje jsem několikrát bojoval s mamuty - snad dvakrát třikrát se mi mamut po deseti minutách boje vyresetoval, odběhl a vyléčil se. A nejméně jednou jsem mamuta zabil, ale nepadla z něj trofej, o kterou mi šlo. Až nakonec jsem se dočkal.

Legendární zbraně a brnění i dokážu vyrobit. Je kolem toho hrozně farmení, ale čert to vzal. Oceňuji super nápad s meteorickým železem - musíte si pičkat, až spadne meteorit, pak porušit povrch pomocí granátu a pak se teprve dá těžit meteorický kov. 

Co je horší, všechno se hodně rychle opotřebovává a legendární gear se dá opravit jen pomocí věciček, které padají z bossů v The Unnamed City. Z nichž někteří se celkem dají zabít, jiní jsou supertuzí (například Red Dragon Mother).


To všechno dohromady dělá z endgame docela challenge. Není to tak, že by se člověk musel všude bát o vlastní kůži. Ale elitního bosse si dvakrát rozmyslíte. Největší mrzení je ze ztráty thrallů, to bolí tak moc, že mě to nakonec přestalo bavit.

Zdaleka jsem neviděl celou mapu. Nebyl jsem v sopce ani na východě v džungli. Nebyl důvod. Kdybych měl ambici zabít všechny

Žádné komentáře: