úterý 3. září 2019

No Man's Sky 2.0

S patchem Beyond jsem se znovu pustil do No Man's Sky. Musím přiznat, že hra udělala za tři roky od vydání obrovský kus práce.
Bugy jsou v zásadě odladěné. Nesetkal jsem se s žádným problémem. Hra výborně vypadá a docela slušně se hraje. Do hry přibyla spousta krásně vypadajících mimozemšťanů.

Je tu Nexus - multiplayerový hub. Multiplayer mě osobně moc nezajímá, ale ve hře je.
Hlavní kampaň se hodně vylepšila. Docela zajímavě hráče vede. Jsou tu dvě hlavní questové řady - Atlas a Artemis. 
Přetrvává otravně malý inventář. Souboje ve vesmíru nejsou kdovíjak zajímavé a vůbec mi nejdou. Asi jsem na to starý.

Ve hře jsou flotily kosmických křižníků, zatím na mě působí docela staticky.
Daří se mi vydělávat peníze a odemykat si technologie.  Stavba základny vypadá zajímavě, ale zatím jsem si to jen naťuknul. Do pořádného stavění jsem se zatím nepustil - dosud jsem nenašel tu správnou planetu.
Hra je hodně o explorování a farmení surovin. Což ale bohužel naráží na omezený inventář. Do budoucna se to jistě posune, až budu mít větší loď.
Kromě vesmírných soubojů je ale hra trochu nudná. Létání z planety na planetu, těžba surovin se za chvíli okouká. Zvířata jsou zatím trochu repetitivní. Možná to chce prozkoumat víc planet - zatím jsem se pinožil jen ve dvou soustavách. Ale chce se mi? Tolik času nemám.
Příběh je celkem jednoduchý a nikterak strhující. Neurazí, nenadchne.
Musím přiznat, že Planet Nomads i Subnautica mě bavily mnohem víc. Asi proto, že to byla větší challenge. Survival byl uvěřitelnější, promakanější. Tady je to spíš zatracená otrava, pořád si dobíjet štít proti chladu nebo proti teplu nebo proti toxinům.

Žádné komentáře: