čtvrtek 9. listopadu 2017

Assassin's Creed Origins: Bohatý svět

Poušť v Origins je rozlehlá, živá a plná tajemství. Pyramidy na obzoru mě prostě fascinují a nemůžu se dočkat, až je prozkoumám.
Assassin uspěl v implementaci jezdeckých soubojů. Je to asi první hra, kde jezdecké souboje dobře vypadají a zároveň se to lehce hraje.
Red Dead Redemption to zvládly se střelnými zbraněmi. Mount and Blade - to byl čirý porod, těžký a pro mě téměř nehratelný. Skyrim - nic moc. Ve třetím Zaklínačovi jezdecké souboje byly, ale nebyla v tom ta lehkost. Proto jsem se jezdeckým soubojům spíš vyhábal.
AC: Origins to trefil. Jezdecké souboje jsou hratelné a zábavné. Fungují s plnou paletou zbraní střelných i chladných. Včetně mechaniky štítu. Bayek se umí v sedle otočit a střílet za sebe, což je jednak dobově autentické (viz Parthové), jednak se to dobře hraje.
Hodně dobře tu funguje lov. Bayek musí lovit, aby si mohl vylepšovat brnění. Když jsem poprvé narazil na lví smečku, neobstál jsem. Lvi mě rychle zabili.
Zjistil jsem, že nejlepší taktikou pro lov velké zvěře je luk anebo dlouhé kopí. A rychle se hýbat.
V poušti fungují písečné bouře, které jsou viditelné na mnoho kilometrů.
Když jsem poprvé uviděl z dálky Alexandrii, spadla mi čelist. Takováhle grafika je prostě neskutečná!
Origins je první hra, která ve velkém utáhne koně a jezdce. V Red Dead Redemption byly k vidění akční sekvence s pár koňmi. Tady je koní všude plno. Zažil jsem jezdeckou bitvu s desítkou protivníků. A šlapalo to jako hodinky.
Antické lodi jsou prostě sexy. Je jich plný Nil, jezera i moře. Fungují jako mobilní pevnosti s pokladem a bossem. Jsou i organicky zapojené do některých misí.
Naprosto skvělý zážitek s lodí jsem měl u mise, kde jsem kradl loďku v přístavu v Sais. Abych se vyhnul přístavu plnému stráží, postupoval jsem z vody. Úspěšně jsem eliminoval pár stráží a s uloupeným člunem jsem chtěl odplout.
V tu chvíli koukám, že na mě někdo střílí. A byla to posádka takovéhle obrovské lodi, která připlula bůhvíodkud. Dokonale mě překvapila!

Žádné komentáře: